نتایج جستجو برای عبارت :

البرهان علی صحة طول عمر الامام صاحب امان

یکی از شش "پنج کتاب" دیگر عبارتست از:
1- الغیبة اثر نعمانی
2- الغیبة اثر شیخ طوسی
3- اکمال الدین و اتمام النعمة اثر شیخ صدوق
4- الفصول العشرة فی الغیبة اثر شیخ مفید
5- مسأله وجیزة فی الغیبة اثر سیّد مرتضی کتابی که می توان آن را اساس عقائد بعدی امامیّه در موضوع غیبت دانست و یکی از مآخذ اصلی غیبت به شمار می رود،کتاب «البرهان علی صحة طول عمر الامام صاحب الزمان (عج)» تألیف «محمّد بن علی کراجکی»، (متوفّی 449 هـ. ق) یکی از شاگردان بر جسته ی شیخ مفید است.او در
ای معدن ظهور وفا صاحب الزمانآقا بگیر دست مرا صاحب الزمان
فَصلُ الخِطاب عِندَکُم، إنّی لَکُم مُطیعآیینه ی صفات خدا صاحب الزمان
بی لطف و رحمتت به هدایت نمی رسمبی تو شوم اسیر بلا صاحب الزمان
آلوده ام قبول ولی مُؤمنٌ بِکُمدارم به سینه حب شما صاحب الزمان
رسوا منم که رحمتت از یاد می برمکردی به من همیشه عطا صاحب الزمان
هر شب صدات می زنم و گریه می کنمکی می رسی به داد گدا صاحب الزمان؟
یادی کن از گدای خودت در نوافلتوقت سحر، زمان دعا صاحب الزمان
دارم ا
آیت الله بهجت می فرمود:
تکان می خوری بگو یا صاحب الزمان، می نشینی بگو یا صاحب الزمان،برمی خیزی بگو یاصاحب الزمانصبح که ازخواب بیدار میشوی مؤدب بایست، صبحت را با سلام به امام زمانت شروع کن وبگو آقا جان دستم به دامنت،خودت یاریم کن، شب که می خواهی بخوابی اول دست به سینه بگذار و بگو   السلام علیک یا صاحب الزمان بعد بخواب، شب و روز را به یاد محبوب سر کن. اگر اینطور شد شیطان دیگر در زندگی توجایگاهی نداره، دیگرنمی توانی گناه کنی، دیگرتمام وقت بیمه
اعتراف فخر رازی عالم مشهور اهل تسنن به معصوم بودن و لقب صاحب الزمان امام مهدی علیه السلام
فخر رازی عالم و مفسر بزرگ و مشهور اهل تسنن پیرامون معصوم بودن و صاحب الزمان بودن امام عصر علیه السلام می‌نویسد:
وجماعة من الشیعة الامامیة یسمونه بالامام المعصوم. وقد یسمونه بصاحب الزمان ویقولون بأنه غائب. ولقد صدقوا فی الوصفین ایضا لأنه لما کان خالیا عن النقائص التی هی حاصلة فی غیره کان معصوما من تلک النقائص وهو ایضا صاحب الزمان.
عده‌ای از شیعیان دوا
تفسیر البرهان فى فضل سورة یس: الشیخ فى مجالسه باسناده قال قال ابو عبد الله علیه السلام علموا اولادکم یس فانها ریحانة القرآن.
و فى الامالى عن على علیه السلام قال الحسن و الحسین علیهما- السلام ریحانتا رسول الله (ص) (روح من سفینة البحار).
و فى مسند احمد بن حنبل (ج 5 ص 51) باسناده عن مبارک بن فضالة فى الحسن اخبرنى ابوبکرة ان رسول الله (ص) کان یصلى فاذا سجد وثب الحسن على ظهره و على عنقه فیرفع رسول الله رفعا رفیقا لئلا یصرع قال فعل ذلک غیر مرة فلما قضى‏ 
 نیمه شعبان

ای وَلی اعظم مولا صاحب الزّمان،ای منجی ِ عالَم مولا صاحب الزّمان
گل نرگس،صاحب مجلس،همدم و مونس خوش آمدی
حجتُ ا...،یا ولی ا...،بقیة ُ ا...، خوش آمدی

ای وَلی اعظم مولا صاحب الزّمان،ای منجی ِ عالَم مولا صاحب الزّمان
ز قدوم  مبارکت،همه جا گشته گلفشان
شده گلبانگ کائنات،ذکر یا صاحب الزّمان

ای وَلی اعظم مولا صاحب الزّمان،ای منجی  عالَم مولا صاحب الزّمان
هل اتا و نصری مولا صاحبَ الزّمان،تو امام  عصری مولا صاحب الزّمان
همه عالَم
بســـم رب شـــهدا
کانون فرهنگی منجی و مسجد صاحب الزمان عج برگزار می نماید.
*جشن بزرگ میلاد امام حسن عسگری علیه السلام،همراه با محفل انس با قرآن
 ،  پنجشنبه 14  آذر ماه 98⏰ بعد نماز مغرب و عشاء
میناب محله شهرک امام (کریم آباد) ،  مسجد صاحب الزمان عج

#حدیث_مهدوی
احادیث عن الامام المهدی(عجله الله تعالی فرجه الشریف)
أکثروا الدعاء بتعجیل الفَرج فإنَّ ذلک فرجُکُم
ای شیعه ما 
براى تعجیل فَرَج زیاد دعا کنید، زیرا همین دعا کردن، فَرَج و گشایش شماست.
منابع:الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 471 / احتجاج الحجة القائم المنتظر المهدی صاحب الزمان صلوات الله علیه و على آبائه الطاهرین ..... ص : 461الوافی / ج 2 / 425 / بیان ..... ص : 419بحار الأنوار (ط - بیروت) / ج 52 / 92 / باب 20 علة الغیبة و کیفیة انتفاع الناس به فی غی
{مهدویت در نگاه اهل سنت - شماره 1}

باور به مهدویت و اندیشه ظهور حضرت مهدى، برخلاف تصور عده اى، تنها اختصاص به شیعه نداشته، بلکه بخش مهمى از عقاید اسلامى به حساب می آید.
با بررسی کتابهاى روایى اهل سنّت،  این موضوع روشن میشود که، اندیشه مهدویت جایگاه والایی نزد آنان دارد.
برخی از کتابهاى حدیثى اهل سنت ویژه حضرت صاحب الزمان عبارتند از:
- اربعون حدیث، ابونعیم اصفهانى
- البیان فى اخبار صاحب الزمان علیه السّلام، محمّد گنجى شافعى
- العرف الوردى فى ا
                                      ˝بسم رب الشهداء والصدیقین˝
این وبلاگ جهت معرفی و آشنایی هرچه بیشتر و بهتر ما با شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت ایجاد شده ان شاءالله با توکل بر خدا و یاری آقا صاحب الزمان بتوانیم در کنار همدیگه فعالیت مفید و مثمرثمری را انجام بدهیم.
✏  از شما همراهان گرامی جهت کمک در راستای تحقق بخشیدن این هدف درخواست  کمک و همراهی دارم لطفا پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما بفرستید تا ان شاءالله بتوانیم به کارمون کیفیت ببخشیم.
این وبلاگ جهت معرفی و آشنایی هرچه بیشتر و بهتر ما با شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت ایجاد شده ان شاءالله با توکل بر خدا و یاری آقا صاحب الزمان بتوانیم در کنار همدیگه فعالیت مفید و مثمرثمری را انجام بدهیم.
✏  از شما همراهان گرامی جهت کمک در راستای تحقق بخشیدن این هدف درخواست  کمک و همراهی دارم لطفا پیشنهادات و انتقادات خود را برای ما بفرستید تا ان شاءالله بتوانیم به کارمون کیفیت ببخشیم.

#حدیث_مهدوی
فلیعمل کلُ أمرءٍ منکم بما یقربُ به من محبتنا، ویتجنب ما یدنیه من کراهیتنا وسخطنا
ای شیعه ما 
هر یک از شما باید به آنچه که او را به دوستى ما نزدیک مى‌سازد، عمل کند و از آنچه که خوشایند ما نبوده و خشم ما در آن است، دورى گزیند.
منابع:تهذیب الأحکام (تحقیق خرسان) / مقدمةج 1 / 38 / 13 - التوقیعان المبارکان ..... ص : 37الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 498 / ذکر طرف مما خرج أیضا عن صاحب الزمان ع
آیت الله کشمیری:
روزی یک ساعت با حضرت خلوت کنید،در جای خلوت زیارت سلام علی آقا یاسین بخوانید،المستغاث یک یابن الحسن و المستعان یک یابن الحسن به عدد زیاد بگویید.یا صاحب الزمان ادرکنی یا صاحب الزمان اغثنی بگویید.توسل به او پیدا کنید تا رفاقت با حضرت زیاد شود.
از چوب گردو و گلابی با شیوه منبت کاری بدون به کار رفتن میخ و یا هر فلز دیگر ساخته شده است. منبر فوق چهارده پله دارد و در میان مردم به منبر صاحب الزمان معروف است. سازنده آن از ذکر نام خود خودداری کرده و حتی تاریخ ساخت آن را نیز بیان نکرده و اما به نظر کارشناسان زمان ساخت آن به ۳۰۰ سال قبل برمی‌گردد، این ایوان در عصر حکومت فتحعلی شاه قاجار و به در دایره المعارف بناهای تاریخی ایران آمده که سازنده این اثر، استاد محمد نجار خراسانی منبت کار عصر قاجار
#حدیث_مهدوی

کلام امام زمان(عج)
«انا المهدی، و انا صاحب الزمان، و انا القائم الذی املأ الارض عدلا، کما ملئت جورا، و ان الأرض لا تخلو من حجة، و لا یبقی الناس فی فترة، فهذه امانة لا تحدث بها الا اخوانک من اهل الحق».
ای شیعه ما «من مهدی هستم، من صاحب الزمان هستم، من آن قائم هستم که روی زمین را پر از عدالت می کنم، چنانکه با بی عدالتی پر شده باشد. هرگز روی زمین خالی از حجت نمی ماند و مردم در فترت نمی مانند. این امانت است پیش تو، جز به برادرانت از اهل ح
قال السید الشهید سماحه آیت‌الله‌العظمی محمدباقر الصدر فی شان الامام الخمینی:ذوبّوا فی الخمینی فانّه ذابّ فی‌الاسلامو نحن نقول: اِنّا ذابّون فی الامامِ الخامنه‌ای فانّه ایضاً ذابّ فی الاسلامِ الحقیقی.و معناها الامام‌الخمینی و الامام‌الخامنه‌ای کلاهما ذابّان فی‌الاسلام.
#حدیث_مهدوی
وأما وجهُ الانتفاع بی فی غیبتی فکالانتفاع بالشمس إذا غیبها عن الأبصار السحاب وإنی لاَمانٌ لأهل الأرض کما أن النجومَ أمانٌ لأهل السماء
ای شیعه ما 
نفع بردن از من در زمان غیبتم مانند نفع بردن از خورشید هنگام پنهان شدنش در پشت ابرهاست و همانا من ایمنی بخش اهل زمین هستم، همچنان که ستارگان ایمنی بخش اهل آسمانند.
منابع:الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 471 / احتجاج الحجة القائم
گفتم:یا صاحب الزمان بیا...گفت: مگر منتظری؟
گفتم:بله، آقا منتظرم گفت: چه انتظاری؟ نه ڪوششی نه تلاشی؛ فقط میگویی آقا بیا...
گفتم: مگر بد است آقا؟گفت: به جدم حسین هم گفتن بیا؛ اما وقتی آمد، ڪشتنش...
گفتم : پس چه ڪنیم؟گفت: مرا بشناسید...
گفتم: مگر نمیشناسیم؟گفت : اگر میشناختید ڪه اینطور گناه نمیڪردید...
گفتم : آقا تو ما را میبخشی؟ گفت: من هر شب برای شما تا صبح گریه میڪنم...
گفتم : آقا چه ڪنم به تو برسم؟گفت: ترڪ محرمات، انجام واجبات...همین کافیست
جشن بزرگ میلاد صاحب الزمان (عج)
با هنرنمایی مجری توانمند: محسن دلیران
و سخنرانی: استاد کشاورز
چهارشنبه ۴ اردیبهشت‌ماه
ساعت ۱۱:۱۵
تالار بزرگ امیرکبیر
جامعه اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان (خوراسگان)
#جشن_بزرگ_میلاد_صاحب_الزمان
#منتظر_حضور_گرمتان_هستیم

ادامه مطلب
#حدیث_مهدوی 
فأما السجود علی القبر فلا یجوز
ای شیعه ما سجده بر قبر جایز نیست.

منابع:تهذیب الأحکام (تحقیق خرسان) / ج 2 / 228 / 11 - باب ما یجوز الصلاة فیه من اللباس و المکان و ما لا یجوز الصلاة فیه من ذلک ..... ص : 203الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 490 / ذکر طرف مما خرج أیضا عن صاحب الزمان ع من المسائل الفقهیة و غیرها فی التوقیعات على أیدی الأبواب الأربعة و غیرهم ..... ص : 479الوافی / ج 7 / 451 / 16 ..... ص : 451و
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
ملعون ملعون من أخّر المغربَ إلی ان تشتبک النجوم
ای شیعه ما ملعون است ملعون است کسی که نماز مغربش را به تأخیر بیندازد، تا زمانی که ستارگان آسمان پدیدار شوند.
منابع:الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 271 / 3 - فصل أخبار بعض من رأى صاحب الزمان ع و هو لا یعرفه أو عرفه فیما بعدالإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 479 / ذکر طرف مما خرج أیضا عن صاحب الزمان ع من المسائل الفقهیة و غیرها فی التوقیعات على أیدی الأبواب ا
سلام و تحیت فراوان خدمت امام حی و حاضرمان،صاحب الزمان(عج)
در این شرایط که شیوع ویروس کرونا از برگزاری جشن ها و اجتماعات و به خصوص مراسم با شکوه نیمه شعبان جلوگیری کرده است،بر آن شدیم تا جشن باشکوهی در فضای مجازی برگزار کنیم تا بتوانیم علاوه بر تبریک تولد آن بزرگوار(عج)،برای ظهور ایشان هم دعا کنیم و در شدائد از ایشان طلب کمک کنیم.
در این جا قصد داریم درباره جشن توضیحات کوتاهی را ارائه کنیم:
ادامه مطلب

در وسط چهار ضلع مسجد گوهرشاد، ایوان‌های چهارگانه‌ای وجود دارد. بزرگ‌ترین ایوان، ایوان جنوبی و قبله و محراب مسجد است که بر فراز آن گنبد و گلدسته‌ها قرار گرفته است و به نام ایوان مقصوره معروف است. ارتفاع ایوان مقصوره بیش از ۴۲ متر می‌باشد.در این ایوان، منبر بزرگ و قدیمی قرار دارد که از قدمت و نفاست حائز اهمیت می‌باشد این منبر نفیس از چوب گردو و گلابی با شیوه منبت کاری بدون به کار رفتن میخ و یا هر فلز دیگر ساخته شده است. منبر فوق چهارده پل
#حدیث_مهدوی
کلام امام زمان(عج)
زعمت الظلمةُ ان حُجة الله داحضةٌ ولو أُذن لنا فی الکلام لزال الشک
ای شیعه ما 
ستمگران پنداشتند که حجّت خدا از بین رفته است، در حالى که اگر به ما اجازه‌ی سخن گفتن داده مى‌شد، هر آینه تمام شک‌ها را از بین مى‌بردیم.
منابع:کمال الدین و تمام النعمة / ج 2 / 430 / 42 باب ما روی فی میلاد القائم صاحب الزمان حجة الله بن الحسن بن علی بن محمد بن علی بن موسى بن جعفر بن محمد بن علی بن الحسین بن علی بن أبی طالب ص ..... ص : 424الغیبة (للطوس
بِسْــــمِ رّبـــــــــ ِ المـهـــــدیالسـلام علیک یا اباصـالح المهـدیتقـدیم محضـر شریف امـام عشـق ، حضـرتــــــ ابـا صـالح المـهـــدی عـج اللهیا بن الحسن!سر ّعاشق شدنم لطف طبیبانه توستور نه عشق تو کجا، این دل بیمار کجا؟کاش در نافله ات نام مرا هم ببریکه دعای تو کجا،عبد گنهکار کجا؟تا محضر دوست، بى نشان باید رفتبى سر به سرِ نیزه عیان باید رفتمانند علمدار ادب باید کرددرخیمه صاحب الزمان(عج) باید رفتمنتظر که باشی نه پایت نه دلت و نه وجودت ب
بِسْــــمِ رّبـــــــــ ِ المـهـــــدیالسـلام علیک یا اباصـالح المهـدیتقـدیم محضـر شریف امـام عشـق ، حضـرتــــــ ابـا صـالح المـهـــدی عـج اللهیا بن الحسن!سر ّعاشق شدنم لطف طبیبانه توستور نه عشق تو کجا، این دل بیمار کجا؟کاش در نافله ات نام مرا هم ببریکه دعای تو کجا،عبد گنهکار کجا؟تا محضر دوست، بى نشان باید رفتبى سر به سرِ نیزه عیان باید رفتمانند علمدار ادب باید کرددرخیمه صاحب الزمان(عج) باید رفتمنتظر که باشی نه پایت نه دلت و نه وجودت ب
تنها راه نجات از هلاکت در دوران غیبت مولایمان، حضرت صاحب الزمان علیه السلام
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است که امام حسن عسکری علیه السلام فرمودند:
وَ اللَّهِ لَیَغِیبَنَّ غَیْبَةً لَا یَنْجُو مِنَ الْهَلْكَةِ فِیهَا إِلاّ مَنْ ثَبَّتَهُ اللَّهُ عَلَى الْقَوْلِ بِإِمَامَتِهِمْ، وَ وَفَّقَهُ‏ لِلدُّعَاءِ بِتَعْجِیلِ الْفَرَج‏.
به خدا قسم! فرزندم مهدی، غیبتی خواهد داشت که کسی از هلاکت در آن نجات نمی‌یابد مگر کسی که خداوند وی ر
میترسیدم ازاینکه نشه ، ازاینکه کارها جور نشه ، ازاینکه مامان اجازه نده .تو دلم دعا کردم. دعا کردم و دعا کردم. خیلی دعا کردم. یادم افتاد میگفت تو سختی ها توسل میکنم به حضرت زهرا(س) که توسل کن که نذر کن. یاد ط دسته دار افتادم که گفت شب قبل از یه خانمی مشکل گشا گرفته. یاد مسجد صاحب الزمان( عج) شهر افتادم. همه رو به هم وصل کردم. نذر کردم . توسل کردم به بی بی فاطمه ی زهرا(س) که کارام رو جفت و جور کنه که کمکم کنه و تو راه سختم یاور باشه . که یه روزی که در توانم
آخه آدم وقتی شمارو داره، وقتی به شما فکر می‌کنه، وقتی با یاد شما حالش خوب میشه...
وقتی آدم عشق‌ش شما باشی میتونه حتی‌اگه روز عشق هم باشه به عشق دیگری فکر کنه؟...
عشق من یا صاحب الزمان...
بنفسی انت امنیة شائق یتمنی من مومن و مونه ذكرا فحنا...
تو زیباترین آرزوی منی...

✨﷽✨
درمسیر کربلا بودم که ...
✍علامه حِلّی(ره) می گوید: شب جمعه ای به قصد زیارت امام حسین علیه السلام به سوی کربلا می رفتم، در حالی که تنها و سوار بر الاغ بودم و تازیانه ی کوچکی برای راندن مَرکب در دست داشتم. در بین راه عربی پیاده آمد و با من همراه و هم کلام شد. کم کم فهمیدم شخص دانشمندی است؛ وارد مسائل علمی شدیم، برخی از مشکلات علمی که داشتم از او پرسیدم، عجیب اینکه همه را پاسخ مناسب و دقیقی فرمود! متحیر شدم که او کیست؟ که این همه آمادگی علمی دا
السلام علیک یا صاحب الزمان
امام من
مولای من 
ما منتظریم
نه نشسته
بلکه برخاسته
دست بر شمشیر
چشم در چشم شما

آقای ما مولای ما
گرچه اطاعت امر شما در هر حالت بر ما فرض است 
و ما همانگونه ای بر عهدتان هستیم
که در بودنتان و دیدنتان

اما مولای ما
صاحب ما
امور بر ما مشتبه شده و فتنه ها پیچیده
نیازمند حضور و حکم و حاکمیت شماست جهان

{حکایات و تشرّفات - شماره 40}

یا صاحب الزمان ادرکنی

شبی با تعدادی از بچه‌ها برای شناسایی رفته بودیم. درست در کنار مواضع دشمن، پایم به روی مین رفت. عراقی‌ها تیراندازی کردند و دوستانم که خیال میکردند شهید شدم، مجبور شدند بدون من برگردند. خون زیادی از پایم رفته بود. حالت عجیبی داشتم. زیر لب فقط میگفتم: یا صاحب الزمان ادرکنی.
جوانی خوش سیما و نورانی بالای سرم آمد. مرا به آرامی بلند کرد و از میدان مین بیرون برد و در گوشه‌ای امن روی زمین گذاشت.
من
#حدیث_مهدوی
کلام امام زمان(عج)
أنا المهدی أنا قائمُ الزمان أنا الذی أملؤها عدلاً کما مُلئت ظلماً وجوراً
ای شیعه ما 
من همان مهدى هستم. من قیام‌گر زمان می‌باشم که زمین را از عدل پر می‌کنم همانطور که از ظلم و جور پر شده است.
منابع:الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 254 / 3 - فصل أخبار بعض من رأى صاحب الزمان ع و هو لا یعرفه أو عرفه فیما بعدبحار الأنوار (ط - بیروت) / ج 52 / 2 / باب 18 ذکر من رآه صلوات الله علیه ..... ص : 1
عن ابی‏ عبدالله (ع) قال عشر خصال من صفات الامام:
«العصمه و النصوص و ان یکون اعلم الناس، و اتقاهم لله و اعلمهم بکتاب الله و ان یکون صاحب الوصیه الظاهره، و یکون له المعجز و الدلیل و تنام عینه و لا ینام قلبه و لایکون له فی‏ء، و یری من خلفه کما یری من بین یدیه.»
امام جعفر صادق علیه‏السلام فرمود: ده خصلت از صفات امام معصوم است:
1-پاکدامنی و عصمت
2- نص و صراحت بر امامت
3- داناترین مردم
4- پرهیزگارترین مردم برای خدا
5- داناتر از همه به کتاب خدا
6- صاحب وصیت
{شناخت شناسنامه ای امام زمان(عج) - شماره 37}

دلیلِ تعَدُّدِ القاب امام زمان(عج)

به نظر می رسد، متعدّد بودنِ القاب امام زمان، دلیل دیگری بر وضعیت امنیتی و خطرناک آن دوران بوده است.
«صاحب الدار» به معنای «صاحب خانه ی پدری و جَدّ ایشان است» که در آنجا غایب شده. اسحاق بن یعقوب میگوید: توقیعی (و متنی) به خط مولایم «صاحب الدار» صادر شد...
امروزه بعضی افراد، فقط یک اسم مستعار دارند، چرا امام زمان به چندین لقب، مورد خطاب قرار می گرفتند؟ به نظر نمی رسد ک
هزار سال دیگر هم که بگذرد
هزار ضریح مطلا هم که برایت بسازند
ما باز هم برای کهنه پیراهنی که از تو دریغ شد، گریه می‌کنیم.
+مردهای خانه عازم تواند و باز من جاماندم...
+از ما جامانده‌ها چه بر می‌آید جز اینکه دور هم بنشینیم به روضه خوانی و اشک...
+الحمدلله علی کل نعمه
+المستغاث بک یا صاحب الزمان
از فتنه های آخر الزمان
امام علی علیه السلام در خطبه‏ اى که در آن به وقایع آخر الزمان اشاره می‏ کند فرمود:
یَعطِفُ الهَوى‏ عَلَى الهُدى‏ إذا عَطَفُوا الهُدى‏ عَلَى الهَوى‏، و یَعطِفُ الرَّأیَ عَلَى القُرآنِ إذا عَطَفُوا القُرآنَ عَلَى الرَّأیِ ؛
هوس را دنباله‌‏رو هـدایت می‏‌گرداند، هنگامی که [مردم،] هدایت را دنباله‏‌رو هوس کرده‏‌اند، و رأى (نظر) را پیـرو قـرآن می‏‌کند، آن گاه که قـرآن را پیـرو رأى خویش کردند.
نهج البلاغه، خطبه ۱۳
{ادعیه و زیارات مهدوی - شماره 34}

دعای سلامتی حضرت صاحب الزمان

شیخ کفعمى مى نویسد، از ائمّه معصومین به ما رسیده است که: در شب بیست و سوّم ماه مبارک رمضان، این دعا را در حال سجده یا ایستاده یا نشسته، و در هر حالى و در تمامى ماه مبارک، و هر طور که برایت امکان دارد و در تمام دوران عمرت تکرار کن؛ و بعد از بزرگداشت و اداى احترام به خداوند متعال، و درود بر پیامبرش بگو:

أللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ، (صَلَواتُکَ عَلَیْهِ و
رجعت حضرت امیر المومنین علیه السلام
علامه مجلسی رضوان الله علیه روایت کرده است که حضرت امیر المومنین علیه السلام فرمودند:
به درستی که مرا است برگشتنی بعد از برگشتن و زنده شدنی بعد از زنده شدن و من صاحب رجعت‌ها و برگشتن‌های بسیارم و صاحب صولت‌ها و انتقام‌های بی‌شمارم و صاحب دولت‌های عجیبم. منم حصار آهن، منم بنده خدا و برادر رسول خدا صلی الله علیه و آله، منم امین خدا و خزینه‌دار علم خدا، و صندوق سر خدا و حجاب خدا و صراط خدا و میزان خدا. منم
سلام آقا جان...!
می دانم که دیر کردیم... می دانم که هنوزم که هنوز است، در انتظار آمدن مان صبر می کنی...! می دانم که با این همه انتظار و انتظار کردن مان، هنوز هم الفبای انتظار را نیاموخته ایم...! 
مولاجان...! 
سال هاست کنارمان بوده ای! سال هاست که در کوچه ها و خیابان هایمان، از کنارمان به آرامی گذشته ای... سال هاست برایمان دعا می کنی و واسطه ی فیض ما با آسمانی...!
یا صاحب الزمان...
اما ما زمینیان، با صاحب و امام مان چه کردیم!؟ آیا این ما نبودیم که با گناهان م
۲۰. زیارت حضرت معصومه(س)
قالَ الامام الجواد(ع ) : مَنْ زارَ قَبْرَ عَمَّتی بِقُمْ، فَلَهُ الْجَنَّةُ .امام جواد (ع):هرکس قبر عمّه ام را در قم زیارت کند، اهل بهشت خواهد بود.(کامل الزیارات، ص ۵۳۶ ، ح ۸۲۷۲۱. شریکان ظلم
قالَ الامام الجواد(ع ) : الْعامِلُ بِالظُّلْمِ وَالْمُعینُ لَهُ وَالرّاضی بِهِ، شُرَکاءٌ .امام جواد (ع):انجام دهنده ظلم و کمک دهنده ظلم و کسی که راضی به ظلم باشد، هر سه شریک خواهند بود.(کشف الغمّه، ج ۲ ، ص ۳۴۸۲۲. تواضع
قالَ الامام الجوا
قلب ماآتشفشانش مهدی صاحب زمان/جسم ماگشته امانش مهدی صاحب زمان/حضرتش مانند شمس وماه تابش میکند/حجت حق در جهانش مهدی صاحب زمان/کعبه هم درانتظار طلعت زیبای او/حق همیشه درفشانش مهدی صاحب زمان/جمعه هااین اشک چشمان مثل زمزم میشود/آن امام درنهانش مهدی صاحب زمان/گریه ها اندر فراقش حالتش یعقوبی است/ذکر ما فیض بیانش مهدی صاحب زمان/شد امید اهل بیت و حافظ قرآن حق/لطف حق درآسمانش مهدی صاحب زمان/دشمنان راحضرت اوخوار ورسوامیکند/تیرحق اندرکمانش مهدی صاحب
دو سالی می‌شود که محرم، زمان مواجهه من با اصالت دینداری  است. هر بار و هر سال، مرد از بالای منبر، بار سنگین‌ را از روی دوشم برمی‌دارد. گاه به لبخند و گاه به عتاب و با صدایی که حلاوت روضه خوانی‌اش یازده ماه با من است، مرا به خودم می‌خواند. نگرانی‌هایم را یکی یکی کم می‌کند و شب یازدهم، وقتی چراغها روشن می‌شود و استکان‌‌های چای دست به دست می‌شود، من آرام‌ترم و بیش از همیشه خودم هستم، بی نگرانی از قضاوت و نگاه دیگران. و مگر خدا جز این صداق

جمعه ها را همه از بس که شمردم بی تو بغض خود را وسط سینه فشردم بی تو 
بسکه هر جمعه غروب آمد و دلگیرم کرد دل به دریای غم و غصه سپردم بی تو 
تا به اینجا که به درد تو نخوردم آقا هیچ وقت از ته دل غصه نخوردم بی تو 
چاره ای کن، گره افتاده به کار دل من راهی از کار دلم پیش نبردم بی تو 
سالها می شود از خویش سؤالی دارم من اگر منتظرم از چه نمردم بی تو 
با حساب دل خود هرچه نوشتم دیدم من از این زندگیم سود نبردم بی تو 
گذری کن به مزارم به خدا محتاجم من اگر سر

زمان مطالعه : 5 دقیقه
احادیث اخر الزمان از زبان پیامبر و امامان معصوم جزو احادیث تکان دهنده ای هستند که شاید هر کسی نیاز به دانستن و اگاهی نسبت به آنها را دارد که تغییر مسیر یابد.
اخر الزمان در احادیث پیامبر اکرم(ص)
تعدادی از احادیث گوهر بار از پیامبر اکرم حضرت محمد رسول الله(ص) به نقل از منابع روایی شیعه و سنی آمده است که به روزگار غریبی اسلام در آخرالزمان و ظهور امام عصر( عج) مربوط می باشد. 

ادامه مطلب را مطالعه کنید.
ادامه مطلب

آخرالزمان به دورانی گفته می‌شود که وقایعی عظیم و عجیب در آن رخ می‌دهد

‹‹آخرالزمان›› یا پایان دوران همانگونه که از نام آن برمی‌آید به انتهای یک دوره اطلاق می‌شود و مقطعی از زمان است که در آن تغییر از یک دوره به دوره‌ای جدید رخ می‌دهد. از آنجا که اکنون دوره دنیا برپاست آخرالزمان به انتهای دوره دنیا مربوط می‌شود.آخرالزمان از دیدگاه ادیان به دورانی گفته می‌شود که وقایعی عظیم و عجیب در آن رخ می‌دهد و حاکی از انتهای زندگی به شیوه فع
بسم الله الرحمن الرحیم
چه خوب است که همه ما بیاییم و اوّل صبح به پدرمان، مولایمان، امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) سلام دهیم و مطمئن باشید حتماً آن حضرت جواب سلام ما را می دهد.
ان شاءالله قسمت شود همه با هم این کار را هر روز که از خواب پاشیم انجام دهیم
ان شاءالله همیشه سلامت باشید
یا علی
جمعه ای دیگر آمد و هنوز هم به تو نرسیده ایم
به آنچه رد خواست شما ست با حرص رسیده ایم
گرفته که شد به نا حق فدک و  هرزگی بیداد کرد
هنوز بر آن غصب محکم ایستاده اند و ترسیده ایم
هنوز مکرها تضادها در جامعه ات دارد،سخت است
سخت است از تو دور ماندن جای از تو قاپیده ایم
آخر این ظلم ها بر تو چیست به غیر از انزواست؟
منزوی از شما معصومین شدن،اینطور بوده ایم؟
پس از اندیشه ات بیاور سرشتی نو،توبه کردیم
با تو هستیم همیشه،پشت سر در راه ترسیده ایم 
ما جلوتر از
مبعث الرسول
السلام و الصلاه علی سیدنا رسول الله خاتم النبیین محمد المصطفی (صلی الله علیه و آله)
و السلام علی اخیه و وصیه و خلیفته الامام المبین امیرالمؤمنین علیّ بن ابی طالب و آلهما المعصومین
السلام علی مولانا الامام سید الشهداء الحسین بن علی
السلام علی سیدنا ابی الفضل العباس
السلام علی مولانا الامام زین العابدین علی بن الحسین
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه
خبر گزاری ایسنا از قول یکی نوشته بود
سی میلیارد دلار ارز صادراتی از هیچ طریقی به کشور باز نگشته است
یا صاحب الزمان در شرایطی که مردم کلیه میفروشند!در شرایطی که عده ای فقط بخاطر مسائل مادی آن به فحشا میدهند و عده ای طلاق می گیرند...
یا فارس الحجاز به جان مادرت زهرا ادرکنی الساعه العجل 
با اشتیاق یک لیست بلند بالا نوشته‌‌ام برای نمایشگاه کتاب. اما کدام کتاب‌ها از این لیست بلند، کتاب مرا پربارتر می‌کند و کتابم را خواندنی‌تر می‌کند فردای قیامت؟
+اقرا کتابک کفی بنفسک الیوم علیک حسیبا/ اسرا 14
+ العلم مقرون بالعمل فمن علم عمل/ نهج البلاغه، حکمت 363
+می‌شود برای شفای آقاجون ما با آن چشم‌های روشن و شفاف دعا کنید؟
می گفت عاشق صاحب الزمان عج هستم. واقعا هم بود به معشوقش هم رسید. سید جلیل القدری است که بارها او را به نیابت از امام زمان عج در خواب دیده بودند. پس از مرگِ آن عاشق امام زمان عج در خواب دیدند زانو به زانو کنار آن سید جلیل القدر نشسته است و آن سید فرموده بود ایشان حالا حالا ها اینجا هستند. 
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان...
شرمنده‎ایم کاری برایت نمی‌‎کنیمجز وقت احتیاج صدایت نمی‌‎کنیم
جا می‎زنیم وقت عمل تا که می‎رسدترک گناه محض رضایت نمی‌‎کنیم
در باتلاقِ نفس گرفتارتر شدیمتنها برای اینکه دعایت نمی‌‎کنیم
با اینکه دست توست «شفاء لکل داء»در اوج درد میل شفاءت نمی‌‎کنیم
تنگیِ دست ما اثر کاهلی ماستاین دست را دخیل عبایت نمی‌‎کنیم
تو روز و شب حمایتِ ما می‎کنی، ولیما از تو اِی غریب حمایت نمی‌‎کنیم
بد کرده
مبعث الرسول
السلام و الصلاه علی سیدنا رسول الله خاتم النبیین محمد المصطفی (صلی الله علیه و آله)
و السلام علی اخیه و وصیه و خلیفته الامام المبین امیرالمؤمنین علیّ بن ابی طالب و آلهما المعصومین
السلام علی مولانا الامام سید الشهداء الحسین بن علی
السلام علی سیدنا ابی الفضل العباس
السلام علی مولانا الامام زین العابدین علی بن الحسین

مدح حضرت امام سجاد (سلام الله علیه) اینجا
اخم نکن به روزگار فرزند آدم...چطور دلت می‌آید؟!روزگار را من و تو می‌سازیم...بیتابی پاییز را هم بگذار به حساب پریشانی او در غم بهار...ما لابه‌لای سرزمین دلمان بذر محبت کسی را کاشتیم که بودنش امان است برای زمینی‌ها، آسمانی‌ها...صاحب‌الزمان است او...درست که یوسفمان را در کوچه‌های غفلت دل گم کرده‌ایم اما با همین دلواپسی‌های کال،این درخت‌ها که زرد شده‌اند روزى سبز می‌شوند.اخم نکن به روزگار، فرزند آدم...خورشید همین حوالی است…
با شروع پاییز، از کدو حلوایی غافل نشوید و به شیوه‌های مختلف به سفره‌تان واردش کنید.
با کدو حلوایی هم میتوانید کیک و چیز کیک درست کنید و به عنوان عصرانه یا برای تغذیه مدرسه بچه‌ها بگذارید. هم می‌توانید سوپ کدو حلوایی تند وتیز با چاشنی کاری بپزید و هم خورش کدو حلوایی یا کدو پلو بپزید. 
+الحمدلله علی کل نعمه
ماه تنهای من ای سرو خرامان و رهاجمله ای نقض بگو حرف تو آیات خدادر پریشانیه احوال منه در ماندهدیدن روی تو جان است و حدیث تو دوا در بر صاحب اسرار به اصرار بگوجان ما در گرو آن رخ زیباست به جامطلع و مقصد شعرم تو یگانه منجیای خدا حفظ کن از شر و بدی صاحب عصر ما را
بااو در خلوت مباحثه کرداو مهربانی نما پس انکه با حسین اشکیب گفتگو کردم گفت کسی را که نو در جستجویش.هستی همان پیغمبر یستکه اینها معرفی کردند ولی موصوع جانشینی چنانکه اینها معرفی کردند نیست این  نیست این پیغمبر نامش محمد ابن عبدالله بن  عبدالمطلب است ووصی و جانشین او علی بن ابیطالب بن عبدالمطلب شوهر فاطمه دختر محمد و پدر حسن وحسین نوادگان  محمد میباشند غانم ابو سعید گوید الله اکبر  اینست کسی که من در جستجویش هستم  سپس بسوی داودبن عباس باز گ
۱- فرمایش امام زمان عج است که بسیار دعا کنید برای تعجیل فرج،که همانا آن فرج شما است.
۲- سبب زیاد شدن نعمتهاست
۳-اظهار محبت قلبی به امام زمان عج
۴- از نشانه های انتظار است
۵- مایه ناراحتی و وحشت شیطان لعین
۶- زنده کردن امر ائمه اطهار
۷- تعظیم خداوند و دین خداوند است
۸- ادا نمودن قسمتی از حقوق آن حضرت
۹- نجات یافتن از فتنه های آخرالزمان
۱۰- حضرت صاحب الزمان در حق قرائت کننده دعای فرج دعا می کند

اللهم احفظ صاحب هذالدعا من شر حاسد ااذا حسد و من شر النفاثات فی العقد 

بسم الله الرحمن الرحیم
1= جهت تعجیل درظهور حضرت مهدی (ع) : الهی عظم البلاء و برح الخفاء و انکشف الغطاء و انقطع
الرجاء و ضاقت الارض و منعت السماء و انت المستعان و الیک المشتکی و علیک المعول فی الشدة و
الرخاء  اللهم صل علی محمدو آل محمد اولی الامر الذین فرضت علینا طاعتهم و عرفتنا بذلک منزلتهم
ففرج عنا بحقهم فرجا عاجلا قریبا کلمح البصر او هو اقرب یا محمد یا علی یا
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
قلوبُنا أوعیةٌ لمشیة الله فإذا شاء شئنا
ای شیعه ما قلب‌های ما ظرف‌هایی است برای مشیّت خداوند، پس زمانی که او بخواهد ما نیز می‌خواهیم.
منابع:الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 247 / 2 - فصل الکلام فی ولادة صاحب الزمان و إثباتها بالدلیل و الأخباربحار الأنوار (ط - بیروت) / ج 25 / 337 / فصل فی بیان التفویض و معانیه ..... ص : 328بحار الأنوار (ط - بیروت) / ج 52 / 51 / باب 18 ذکر من رآه صلوات الله علیه ..... ص : 1
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
ای شیعه ما قلب‌های ما ظرف‌هایی است برای مشیّت خداوند، پس زمانی که او بخواهد ما نیز می‌خواهیم.
منابع:الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 247 / 2 - فصل الکلام فی ولادة صاحب الزمان و إثباتها بالدلیل و الأخباربحار الأنوار (ط - بیروت) / ج 25 / 337 / فصل فی بیان التفویض و معانیه ..... ص : 328بحار الأنوار (ط - بیروت) / ج 52 / 51 / باب 18 ذکر من رآه صلوات الله علیه ..... ص : 1
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
Here am I ترجمه دلنشین لبیک است. 
انگار یک دوست قدیمی دست بگذارد روی شانه‌ات و بگوید روی من حساب کن. 
انگار یک رفیق با معرفت وقت به هم ریختگی اوضاع، جلو بیاید و بگوید من که نمرده‌ام، هستم. 
انگار وقت یارکشی و تنها ماندن، یک آشنا از راه برسد، سینه سپر کند که من اینجایم، با تو ... 
وقت یار کشی برای پسرهات می‌شود روی ما حساب کنی مادر؟ 
+ ز تن مقصرم از دولت ملازمتت؛ ولی خلاصه جان خاک آستانه توست
+ روزهای احلی من العسل رجب گوارای وجود...
+ المستغاث بک یا ص
از قدیم مقیم سایه قامت قاءم هستیم تا قیامت
مهدیا هر قدم با تو ایم تا مقدمه ی اقدام قیامت
قامت رعنای توست حق تقدم همه قامتهای قم
قدم بگذار و قامت هامان جملگی تقدیم قیامت

می گوییم هر چه از دوست رسد نیکوست
همین که زندگی مان هرچه هست با اوست
پس چه دردی درمان ندارد در درمانگاه او
و شفای هر درد به خدا در درمانگاه دوست
همچون خمینی ست خامنه ای در مفهوم اصل دین
بی هیچ ظلم کج روی دانسته نیست وصل دوست

{حکایات و تشرّفات - شماره 35}

درمسیر کربلا بودم که ...

علامه حِلّی(ره) می گوید: شب جمعه ای به قصد زیارت امام حسین علیه السلام به سوی کربلا می رفتم، در حالی که تنها و سوار بر الاغ بودم و تازیانه ی کوچکی برای راندن مَرکب در دست داشتم. در بین راه عربی پیاده آمد و با من همراه و هم کلام شد. کم کم فهمیدم شخص دانشمندی است؛ وارد مسائل علمی شدیم، برخی از مشکلات علمی که داشتم از او پرسیدم، عجیب اینکه همه را پاسخ مناسب و دقیقی فرمود! متحیر شدم که او کیست؟ که
«بسم الله الرحمن الرحیم»
اربعینیه  الامام الحسین (ع) طریق الی السماء.البعض یلقی طریقه الی السماء بادی الطریق وآلاخر فی وسط الطریق وهنا لک من یلقاء فی النهایه.لکن مجموعه منهم بصل الی النهایه لکن لا یصبحون من اهل السماء کالذی ادرک الحسین (ع) فی لیله عاشوراء و لم یناصروه.السماء محصور للذین فرغوا واخلصوا قلوبهم للمهدی (عج).
اللهم عجل لولیک الفرج
وَالعَصر
قسم خورده است ب « عصر»
« فشردگی»
فشاری ک در خود، تلاطم دارد و قبض و بارش و رویش
وَ أنزلنا مِنَ المُعصِراتِ ماءً ثَجّاجاً
گفته اند مُعصِر زنی است ک تازه بلوغش رسیده
بلوغ
مبدأ رویش
مبدأ بارش
و تو را صاحب عصر نامیده اند.
و بحق، صاحب عصری
صاحب قبض
صاحب بارش
صاحب رویش
مرا هم بفشار.
عصاره ام را از وجود من خارج کن
بگذار تا خودِ خودم ببیند ک چیست؟ کیست؟ چه می خواهد و کجا می رود؟
و جای تأمل است در سنخیت عصیر و مُعصِر و ماء
ک جوهره و طینت هر دو یکی
خری به درختی بسته بود، رهگذری خر را باز کرد. خر وارد مزرعه همسایه شد و تر و خشک را با هم خورد.

زن همسایه وقتی خر را در حال خوردن سبزیجات دید، تفنگ را برداشت و یک گلوله خرج خر نمود و خر را کشت.

صاحب خر وقتی صحنه را دید. عصبانی شد و زن صاحب مزرعه را کشت!

صاحب مزرعه وقتی با جسد خونین همسرش روبرو شد، صاحب خر را از پای درآورد!

به رهگذر گفتند چکار کردی؟!
گفت من فقط یک خر را رها کردم!

➕هرگاه میخواهید ویرانی به بار آورید، خران را آزاد کنید!
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
والعاقبةُ لجمیل صُنعِ الله سبحانه تکون حمیدةً لهم ما اجتنبوا المنهی عنه من الذنوب

ای شیعه ما عاقبت با زیبایى صنع خداوند سبحان براى ایشان پسندیده خواهد بود، بشرط آنکه از گناهان ممنوع و نهى شده اجتناب ورزند.

منابع:تهذیب الأحکام (تحقیق خرسان) / مقدمةج 1 / 39 / 13 - التوقیعان المبارکان ..... ص : 37الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 499 / ذکر طرف مما خرج أیضا عن صاحب الزمان ع من المسائل الفقهیة و غیرها فی التوقیعات عل
چراغها را که خاموش می‌کنند، زنها راحت‌ترند. می‌توانند چادر توی صورتشان بکشند و از گره‌های کور زندگی بلند بلند گریه کنند. می‌توانند غم‌هایشان را یکی یکی بهانه اشک کنند. می‌توانند بی مراعات بغل دستی زار بزنند و غصه‌های ریز و درشتشان را بچینند روبرویشان. این مال اول ماجراست. هر چه می‌گذرد صدای زنها بلندتر می‌شود و گریه‌هایشان جانسوزتر. لابلای صدای هق هق‌، «حسین جان» می‌گویند و پرشورترها «بمیرم برات». مداح که برای  اموات صاحب ا
میلادتقی نورخدامیآید/آن حجت حق زکبریامیآید/تبریک بگوبه هشتمین گوهردین/چون گل پسر امام رضامیآید/همنام نبی عشق محمد باشد/درشهرمدینه آشنا میآید/ازنورعلی نور ولایت دارد/برشیعه او لطف وصفامیآید/بر فاطمه مادرش شده وارث حق/از کوثرایزدی ولامیآید/گردیده جواد اهل بیت احمد/الگوی امامت و وفا میآید/شدحجت شیعیان برای دنیا/آن وارث برکرب وبلامیآید/از یُمن ولادتش جهان نورانی است/درگلشن مولاچوشفامیآید/تبریک به رهبری وبرامت او/باجشن ولادتش عطامیآید/خند
                                       لا اله الا الله محمد رسول الله
بسم الله الرحمن الرحیم
1=دو رکعت نماز می خوانی بعد 101 بار می گویی: استخیر الله برحمته خیره فی عافیه
2= جهت رفع گرفتاری : 101 بار می گویی : رب انی مسنی الضر و انت ارحم الراحمین
3= در سختی : هفتاد بار بگو: یا الله یا محمد یا علی یا فاطمه یا صاحب الزمان ادرکنی و لا تهلکنی
#حدیث_مهدوی
امام حسن عسگری(ع)

«اسماعیل بن علی نوبختی می گوید: در آخرین روزهای زندگی امام حسن عسکری علیه‌السلام به محضر آن حضرت مشرف شدم، آقازاده ی گرامی، پدر بزرگوارش را کمک می کرد، تا وضو بگیرد، چون در اثر بیماری (مسموم بودن) خود قدرت نداشت. آقازاده ی گرامی بر سر مبارک و پاهای شریف آقا، مسح کرد چون کار وضو به پایان رسید، امام علیه‌السلام خطاب به نور دیده ی گرامی فرمود:«ابشر یا بنی! فانت صاحب الزمان، و انت المهدی، و انت حجة الله فی ارضه، و انت
#حدیث_مهدوی
امام حسن عسگری(ع)

«اسماعیل بن علی نوبختی می گوید: در آخرین روزهای زندگی امام حسن عسکری علیه‌السلام به محضر آن حضرت مشرف شدم، آقازاده ی گرامی، پدر بزرگوارش را کمک می کرد، تا وضو بگیرد، چون در اثر بیماری (مسموم بودن) خود قدرت نداشت. آقازاده ی گرامی بر سر مبارک و پاهای شریف آقا، مسح کرد چون کار وضو به پایان رسید، امام علیه‌السلام خطاب به نور دیده ی گرامی فرمود:«ابشر یا بنی! فانت صاحب الزمان، و انت المهدی، و انت حجة الله فی ارضه، و انت
حس یه قطعه پازل رو دارم که متعلق به کسیه که عاشق پازله . تیکه ی پازل قبلا کامل کننده ی پازلی بوده که صاخب پازل ها خیلی دوستش داشته . اما هنه ی قطعات این پازل گم شدن و فقط یه این یه قطعه مونده . صاحب پازل این یه قطعه رو خیلی دوست داره . ازش مراقبت و می‌کنه کلی و حواسش بهش هست . صاحب پازل ها طبق معمول کلی پازل جدید می‌خره . پازل های هر کدوم صدها یا حتی بیشتر قطعه دارن . اما صاحب همجنان به یاد تک قطعه ی پازل هست . اما به نظر شما ، یه قطعه ی پازلی که هیچ حفر
از قدیم مقیم سایه قامت قاءم هستیم تا قیامت
مهدیا هر قدم با تو ایم تا مقدمه ی اقدام قیامت
قامت رعنای توست حق تقدم همه قامتهای قم
قدم بگذار و قامت هامان جملگی تقدیم قیامت

می گوییم هر چه از دوست رسد نیکوست
همین که زندگی مان هرچه هست با اوست
پس چه دردی درمان ندارد در درمانگاه او
و شفای هر درد به خدا در درمانگاه دوست

این برای رفع فتنه نبوده که گفتیم اصل ولایت
همان فقه سید علی خامنه ایست در وصل ولایت
همچون خمینی ست خامنه ای در مفهوم اصل دین
داغ توچون مُحرم است گریه امان نمیدهد/دیده مثال زمزم است گریه امان نمیدهد/شورش دل برای تو وصل به کربلاشده/قلب سرای ماتم است گریه امان نمیدهد/نام شریف قاسمت یاد زنینوادهد/چون به شهید همدم است گریه امان نمیدهد/سوی نبرددشمنان اسوه ی بر حماسه ای/نام توشورومَحرم است گریه امان نمیدهد/لشکررهبری زتو عشق ولاگرفته است/یاری حق فراهم است گریه امان نمیدهد/لحظه وصل جمعه ات درسحرش فراق شد/عشق ولی چومرهم است گریه امان نمیدهد/نورامید شیعیان همچو سلیمانی اس
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
ملعون ملعون من أخّر الغداة إلی أن تنقضی النجوم
ای شیعه ما ملعون و نفرین شده است کسى که نماز صبح را عمداً تأخیر بیندازد، تا موقعى که ستارگان ناپدید شوند.
منابع:الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 271 / 3 - فصل أخبار بعض من رأى صاحب الزمان ع و هو لا یعرفه أو عرفه فیما بعدوسائل الشیعة / ج 4 / 201 / 21 - باب تأکد استحباب تأخیر العشاء حتى تذهب الحمرة المغربیة و أن آخر وقت فضیلتها ثلث اللیل ..... ص : 199بحار الأنوار (ط - بیروت) /
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
ملعون ملعون من أخّر الغداة إلی أن تنقضی النجوم
ای شیعه ما ملعون و نفرین شده است کسى که نماز صبح را عمداً تأخیر بیندازد، تا موقعى که ستارگان ناپدید شوند.
منابع:الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 271 / 3 - فصل أخبار بعض من رأى صاحب الزمان ع و هو لا یعرفه أو عرفه فیما بعدوسائل الشیعة / ج 4 / 201 / 21 - باب تأکد استحباب تأخیر العشاء حتى تذهب الحمرة المغربیة و أن آخر وقت فضیلتها ثلث اللیل ..... ص : 199بحار الأنوار (ط - بیروت) /
کارم همیشه جرم و خطا بوده از قدیم
کارت همیشه لطف و عطا بوده از قدیم
مغلوب نفس گشته ام و خورده ام زمین
تنها سلاحم اشک و دعا بوده از قدیم
می ترسم از عذاب و امیدم به فضل توست
راهِ نجات، خوف و رجا بوده از قدیم
قلاده ام ببند، بمانم کنار تو
بیچاره آن کسی که رها بوده از قدیم
شغل گدایی اش به دوعالم نمی دهد
هر کس گدای آل عبا بوده از قدیم
می ترسم از فشارِ شبِ دفن خود ولی
دلگرمی ام امام زمان بوده از قدیم
من عاشق تمام ائمه شدم ولی
در سینه جای دوست سوا بوده از ق

سلام من به تو  یا صاحب الزمان مهدی (عج )
فـدای آن قـد رعنای مـه نشان مهدی (عج )

چو یاد روی تو اْفتم سرشکـم از دیده              ز دوری رخ خـوبت شود روان مهدی (عج )
تو رهنمای غریبــان به هـر بیابـانی              اگر که گم بشود  ره  به کاروان مهدی (عج )
اگر چه روی زمینـی و بین ما هستـی              وجود تو ، بُود  از   اهل آسمان مهدی (عج )
در انتظار ظهورت دلــم به تنـگ آمد             نه من که منتظرت مردم جهان مهدی (عج)
فسـاد و ظلـم گرفتـه تمـا
پیکر حجت‌الاسلام سید محمد صدری تشییع شد
تاریخ ایجاد در 04 بهمن 1397 | ساعت 10:11
صبح امروز پنجشنبه 4 بهمن‌ماه، پیکر حجت‌الاسلام سید محمد صدری از روحانیون شهرستان خرم‌آباد به خاک سپرده شد.
به گزارش یافته، شامگاه 2 بهمن 97، حجت‌الاسلام سید محمد صدری از روحانیون جوان شهرستان خرم‌آباد و فرزند روحانی خوشنام حضرت آیت‌الله سید یدالله صدری پس از تحمل یک دوره بیماری سخت، به ملکوت اعلی پیوست.
سید محمد صدری قائم‌مقام نمایندگی ولی‌فقیه در بنیاد مسکن

مژده که میلاد منجى بشر آمد
فُلک هدى را دلیل و راهبر آمد

مژده که آمد خدیو عالم امکان  
حجّت برحق امام منتظر آمد

مژده که خورشید تابناک ولایت
بر فلک عدل و داد، جلوه‏ گر آمد

نیمه شعبان رسید و منتظران را 
شام غم افزاى انتظار سر آمد

مایه‏ ى اعزاز رهروان شریعت
مُحیى احکام و فخر بوالبشر آمد

نخل ولایت بر این شکوفه‏ى عصمت 
بار دگر سرفراز و بارور آمد

دیده‏ ى نرجس بر آن جمال دل آرا
گویى بر قرص مه نظاره‏گر آمد

حجّت ثانى عشر، سلاله طه 
مظ
نمونه #تراکت تبلیغاتی
قیمت:10000تومان⏰حداکثر زمان آماده سازی:دو روزجهت سفارش طرح به اکانت های تلگرامی مراجعه فرمایید و یا با ما تماس بگیرید.
تلفن سفاشات:09055924161

برای
دریافت اطلاعات این طرح روی عکس طرح کلیک کنید و یا برای اطلاعات کامل تر و
پاسخ به سوالات شما به اکانت ادمین های ما در اینستاگرام و تلگرام مراجعه
کنید و یا با ما تماس بگیرید
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
سجدةُ الشکر من ألزم السنن وأوجبها
ای شیعه ما سجده‌ی شکر از لازم‌‌ترین و واجب‌‌ترین سنت‌های مستحبی است.

منابع:الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 487 / ذکر طرف مما خرج أیضا عن صاحب الزمان ع من المسائل الفقهیة و غیرها فی التوقیعات على أیدی الأبواب الأربعة و غیرهم ..... ص : 479وسائل الشیعة / ج 6 / 490 / 31 - باب جواز تأخیر التعقیب و سجدة الشکر عن نوافل المغرب و تقدیمهما علیها و استحباب اختیار تقدیمهما على النوافل ....
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
سجدةُ الشکر من ألزم السنن وأوجبها
ای شیعه ما سجده‌ی شکر از لازم‌‌ترین و واجب‌‌ترین سنت‌های مستحبی است.

منابع:الإحتجاج على أهل اللجاج (للطبرسی) / ج 2 / 487 / ذکر طرف مما خرج أیضا عن صاحب الزمان ع من المسائل الفقهیة و غیرها فی التوقیعات على أیدی الأبواب الأربعة و غیرهم ..... ص : 479وسائل الشیعة / ج 6 / 490 / 31 - باب جواز تأخیر التعقیب و سجدة الشکر عن نوافل المغرب و تقدیمهما علیها و استحباب اختیار تقدیمهما على النوافل ....
این روزها خیلی فکر می کنم به اینکه شعار <ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند> که همه خیلی هم محکم و رسا فریادش میزنیم، زیادی شعار است!
کوفه می تواند اصفهان یا تهران یا هر شهر دیگری باشد و علی می تواند اقای خامنه ای یا صاحب الزمان باشد و در هر صورت شعار ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند زیادی شعار است و گرنه وضع مملکت مان این و امام مان این همه سال غایب از نظر نبود. 
این رمان دررابطه باناهنجاری های رفتاری یک خانواده است که بشکل کامل به افرادآنگونه که هست احترام نمیگذارندومنجربه قتل های مختلف خانوادگی میشوند.شخصیت های زیادی داردازقماربازگرفته تافال گیرودخترشهیدوحتی سربازان گمنام صاحب الزمان نیزدرآن هست حتی نقش دانشگاه های عقب مانده ایران که رشته های مهم پزشکی رابه یدک میکشندوافرادبابت کتاب نامرتبط وکلاس نامرتبط به خاطرآن رشته پول میپردازندودرانتهاافرادبیکارومعتادمیشوند. همچنین معارف ودین شی
هر چند وقت یک بار مصرعی از یک شعر دل انگیز، فرازی از یک دعای الهام بخش، آیه‌ای از یک سوره نجات بخش توی سرم چرخ می‌خورد و وقت‌هایی که حواسم نیست یا سخت مشغول کار هستم بی‌هوا زمزمه‌اش می‌کنم. این روزها مدام با «ما را به کاروانت کی می‌رسانی آقا» مشغولم. وقت گردگیری، وقت اتوکشی، وقت تفت پیاز، وقت خرد کردن سیب زمینی، پشت چراغ قرمز و... کسی چه می‌داند شاید همین کارهای کوچک، همین آماده کردن لقمه نان و پنیر بچه‌ها وقتی خیلی خسته‌ای، همین اتو کرد
#حدیث_مهدوی
کلام امام زمان
انا صاحب الحق، لیس هذا اوان ظهوری، و قد بقی مده من الزمان.علامة ظهور امری کثرة الهرج و المرج و الفتن، و آتی مکة فاکون فی مسجد الحرام، فیقال: انصبوا لنا اماما. و یکثر الکلام حتی یقدم رجل من الناس فینظر فی وجهی ثم یقول: یا معشر الناس «هذا المهدی» انظروا الیه».
ای شیعه ما 
«من صاحب حقم، ولی اکنون هنگام ظهور نیست، مدتی از زمان باقی است». عرضه داشتند امر شما کی ظاهر می شود؟ فرمودند:« نشانه ی ظهور من، کثرت هرج و مرج و فتنه ها
میلادعلی امام دین آمده است/آن ساقی کوثربه زمین آمده است/ازعرش خدارحمت او جاری شد/یعنی که علی نور مبین آمده است/یاریگراحمد است واسلام نبی/آن عشق محمدامین آمده است/درکعبه طلوع مرتضی حاصل شد/از بهرولایت چونگین آمده است/هم کفو علی فاطمه شددردو جهان/الگوی خدا به مومنین آمده است/درسیزدهم ماه رجب نوررسید/محبوب خدای عالمین آمده است/تبریک به صاحب الزمان بایدگفت/میلاد امام مسلمین آمده است/
✍امام علی (ع) فرمودند :
در آخر الزمان که بدترین دوران است ؛ جمعی از زنان پوشیده اند در حالیکه برهنه اند( لباس دارند اما آنقدر نازک و کوتاه است که گویی برهنه اند..)  و از خانه با آرایش بیرون می‌آیند،
اینها از دین خارج شده اند ، و در فتنه ها وارد شده اند و به سوی شهوات میل دارند ..و به سوی لذات خوارکننده شتاب می کنند و حرام ها را حلال می‌دانند و (اگر توبه نکنند ) در دوزخ به عذاب ابدی گرفتار می‌شوند ..
وسائل‌الشعیه ج۱۴ص۱۹
با خنده به مامان می‌گویم اگر آقای اوستین مسلمان شود، من پشت سرش نماز می‌خوانم. از بس با او توکل را فهمیدم. حسن ظن به خدا را چشیدم و در شبهای بی‌خوابی و کلافگی به دادم رسید. اصلا شاید یک روز رفتم و از نزدیک گفتم که چقدر به من کمک کرده. چقدر قدردان انرژی کلماتش هستم که در تاریک‌ترین لحظه‌ها، با ساده‌ترین مثالها، با دم دستی‌ترین کلمه‌ها یادم آورد خدا حواسش به من هست، این روزها می‌گذرد و بشارتم داد که چیزی پیش خدا گم نمی‌شود. چقدر با کلمات
سلام
چند روزی که دارم فکر می کنم،چرا نمیشه یه نفر پیدا کرد تا بفهمه چی میگم،سو تفاهم پیش نیاد...خوب تا دو روز دارم زمزمه میکنم به قول یه عالمی ،ماها بی صاحب نیستیم...ما امام زمان عج رو داریم..
یا امام زمان عج من که بی صاحب نیستم لطفا کمک کنید ،درست تصمیم بگیرم.
جهت فرج صلوات بفرستید لطفا
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#اللهم_عجل_لولیک_الفرجاین داستان عجز بشر و شکستش در برابر قدرت خالق متعال برای چندمین مرتبه در طول تاریخ میباشد،باهمه ادعاهای فرعونی ونمرودی که داشت وفریاد انا ربکم العلی چگونه توسط یک ویروس ناچیز وندیدنی در هم شکستاین معنای جمله قطئت دابرالمتکبرین  واجتثثت اصول الظالمین که انشاءالله با ظهور منجی بشریت وقتی اعتراف به عجز خود کرد ودست التجا ویاری به طرف خدای تعالی بلند کرد محقق خواهد شد و نحن نقول الحمدلله رب العال
موقع تقسیم قمقمه‌ها، آبی‌اش افتاد به من. هربار که آبش کردم به هوای این و آن بود. امروز برای اولین بار برای قرص‌های خودم بود که وقت خوردنشان درست وسط کلاس بود. قرص را که خوردم، حواسم جمع نوشته روی قمقمه شد: بهترین خودت باش! جمله من بود. مال این روزهای من. انگار اصلا خود خدا گفته باشد روی قمقمه بنویسند برای احوالات این ایام من. که خوش اخلاق بودن برایم کمی سخت شده. که لبخند روی لبهایم کمتر از همیشه شده. بهترین_خودت؛ یعنی نه در مقایسه با دیگران با ش
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
ان الله تعالی هو الذی خلق الأجسام وقسّم الأرزاق لأنه لیس بجسم ولا حالٍ فی جسم لیس کمثله شیء وهو السمیع العلیم
ای شیعه ما تنها خداوند متعال است که اجسام را خلق و روزى‌ها را تقسیم کرده است؛ زیرا او جسم یا حلول کننده در جسم نیست. چیزى همانند او نیست. او شنوا و داناست.
منابع:الغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 294 / 4 - فصل بعض معجزات الإمام المهدی ع و ما ظهر من جهته ع من التوقیعات على یدی سفرائهالإحتجاج على أهل ال
اگر حوصله خواندن ندارید فقط بخش‌های مشکیِ پررنگ را بخوانید.
قال انّک لن تستطیع معی صبرا
و کیف تصبر علی ما لم تحط بی خبرا
قال الم اقل انّک لن تستطیع معی صبرا 
قال الم اقل لک انک لن تستطیع معی صبرا
فقط خدا کنه کار به "هذا فراق بینی و بینک" نکشه...
پ.ن: در جمهوری اسلامی ایران، اونقدری که از حزب‌اللهی (یا همون مذهبی‌های) بی‌بصیرت ضربه خوردیم، از سلطنت‌طلب و برانداز‌ها ضربه نخوردیم.پ.ن.۲: پروژه نفوذ رو جدی بگیریم.

*** یا صاحب الزمان، ادرکنی. از امر
مرغ دلم زمعرفت رفته زیارت رضا/تاکه بگیرداز خدالطف وعنایت رضا/زائرحضرتش نگر زائر عرش کبریا/مشهدباصفای او مهد کرامت رضا/کشورمازبرکتش قبله هفتمین شده/شیعه تمام عزتش عشق و ولایت رضا/مضجع باولای او گشته چوپایتخت دین/جذب کندجهان ما گنج امامت رضا/زمزم آب صحن اومثل فرات کربلا/شیعه امید بسته برروز شفاعت رضا/گریه واشک میبرد دل به حریم حضرتش/تاکه بگیردازخدا برگ رضایت رضا/پاک نما توجسم وجان تاکه حرم رهت دهد/دلخوشی تمام ما سوی زعامت رضا/زائرمشهدش بود
دین زنده می ماند هماره از خون سیدالشهدا
تا بیاید صاحب الزمان منتقم خون سیدالشهدا
خون می بارد بر عالم به عشق ذره ای از ثارلله
عالم همه معنا گرفته از سجود وجودت یا ثارلله
آیا شود که بفهمیم مهلت تمام گشت و عمری تباه
بلکه کشاند به معنای فهم بی نصیبان را ثارلله.
زن همسایه وقتی خر را در حال خوردن سبزیجات دید، تفنگ را برداشت و یک گلوله خرج خر نمود و خر را کشت.
صاحب خر وقتی صحنه را دید. عصبانی شد و زن صاحب مزرعه را کشت!
صاحب مزرعه وقتی با جسد خونین همسرش روبرو شد، صاحب خر را از پای درآورد!
به رهگذر گفتند چکار کردی؟!
گفت من فقط یک خر را رها کردم!
هرگاه میخواهید ویرانی به بار آورید، خران را آزاد کنید!
Add a commentمشاهده مطلب در کانال
فکر میکردم این حالت روحی بد مال پی ام اس باشه ولی پی ام اس هم تموم شد و من همچنان...
از شدت تنهایی کل کانتکتای گوشم رو بالا و پایین کردم ولی کسی رو پیدا نکردم که بتونم حتی باهاش تماس بگیرم. 
گزینه انتخابی اخر: مامانبزرگ بود!!! و جالبه که اونم جواب نداد:))))))
از ۹:۳۰ صبح که بلند شدم تا همین الان که ساعت ۸ هست و دیگه داره شب میشه یا غذا درست کردم یا تی وی دیدم یا پای نت بودم و اینستا و وبلاگ خونی کردم یه چند دقیقه ای هم پاشدم با دو تا اهنگ در پیت قر دادم!
ه
#حدیث_مهدوی 
کلام امام زمان(عج)
فلا ظهور إلاّ بعد إذن الله تعالی ذکره وذلک بعد طول الأمد وقسوة القلوب وامتلاء الأرض جور

ای شیعه ما اکنون زمان غیبت کامل فرا رسیده است، دیگر تا آن روزی که خدای تبارک و تعالی بخواهد، ظهوری نخواهد بود، و آن پس از مدت درازی خواهد بود که دل‌ها را سختی و قساوت فرا گیرد و زمین از ستم و بیداد پر گردد.

منابع:توقیع امام زمان به علی بن محمد سمریالغیبة (للطوسی)/ کتاب الغیبة للحجة / النص / 395 / ذکر أمر أبی الحسن علی بن محمد ا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها